History

Chovatelská stanice Inspiro Kennels vznikla v roce 2009. Historie držení plemene amerického pitbulteriéra v naší rodině se však odvíjí již od roku 1998, kdy jsme si pořídili prvního amerického pitbulteriéra registrovaného v ADBA, nesoucího hrdé jméno Esve Toras „ARTHUR“, který byl potomkem Dobrovsky´s „DANIELA“ a Samsa´s „JEEP II“. Láska k americkému pitbulteriérovi přerostla ve vášeň, jež vyvrcholila myšlenkou založení vlastní chovatelské stanice.

Chovatelská stanice Inspiro Kennels položila svůj základní kámen na odchovech chovatelské stanice Genetic a dále rozvíjí myšlenku chovu Old linií. Naši svěřenci a odchovy prochází pravidelně kontrolou veterinárního lékaře, včetně krevních testů, rentgenů srdce a dysplazií kyčelních a loketních kloubů. Prioritní podmínkou pro náš chov jsou nejen krevní linie, ale taktéž zdravotní stav a povaha chovných jedinců. Chovatelská stanice Inspiro Kennels nabízí majitelům svých odchovaných štěňat chovatelský servis a dlouhodobou spolupráci založenou na respektu.

V současné době chovatelská stanice Inspiro Kennels nově spolupracuje s prezidentem „ADBA Club Italy“ panem Luigim Bezzim. Panu Bezzimu patří naše úcta a velké poděkování za rady, názory a pomocnou ruku v oblasti chovu a držení tohoto plemene.

Inspiro Kennels nese ve svém jménu podstatu samotného chovu amerického pitbulteriéra a to je vášeň. Slovo „INSPIRE“ z anglického slova „vdechnout“, ale taktéž „inspirovat“, představují skloubení myšlenky a víry. Vdechnutí života, lásky a vášně, inspirace v čistém a etickém chovu, loajalitě a oddanosti. Bez lásky k plemeni a odložení vlastního ega stranou, nemůžete být majiteli tak úžasného plemene, kterým je americký pitbulteriér. Vlastní pokorou a úctou dokážete vychovat vyrovnaného a sebevědomého jedince, který svým srdcem, loajalitou a oddaností k člověku předčí cokoliv, co jste si ve svém životě dokázali představit. Americký pitbulteriér v žádném případě není pes pro každého z Vás, ale pokud zvážíte všechna pro i proti a vydáte se cestou po boku právě amerického pitbulteriéra, pak zcela určitě všechny fráze  a klišé z této stránky se stanou skutečností…………